8 marca 2017

Aktualności

ROK 2018/2019

MARZEC

  • 1-29

„Przygody podróżnika” – tworzenie wędrującej książki wspólnie z rodzicami i dziećmi z gr. III w ramach projektu pt. „Litery, literki, książki, książeczki”.

  • 20 (środa)

>EKOLEKCJE prowadzone przez pracowników WGK i GOAP

– gr. I i II godz. 10.00

-gr.III i IV godz. 11.00

Koncert edukacyjny pt. „Dźwięki Disneylandu” (godz. 12.00)

  • 22 (piątek)

Spotkanie (godz. 9.00) z psami rasy Golden Retriever oraz ich opiekunami – poprzedzone zbiórką karmy dla „podopiecznych” schroniska dla zwierząt w Skałowie – od poniedziałku 18 marca

  • 25 (poniedziałek)

Dzień Aktywności dzieci z rodzicami w przedszkolu (godz. 17.00)

  • 26 (wtorek)

„Wiosenne brykanie na zielonej polanie” – zajęcia i zabawy muzyczne na powitanie wiosny (godz. 12.00).

Mile widziany tego dnia  zielony element ubrania dziecka. 


LUTY

  • 4 (poniedziałek)

Wyjazd do Domu Kultury na przedstawienie pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”

Grupa III oraz IV mają śniadanie, tego dnia, o godz. 7.30. Pozostałe grupy bez zmian.

  • 5 (wtorek)

Zabawy paluszkowe z mamą Poli w gr.III (godz. 9.00)

  •   6 (środa)

Balik karnawałowy

  • 12 (wtorek)

>Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr. II (godz. 13.30)

>Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr. I (godz. 15.00)

  • 14 (czwartek)

>Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr. III (godz. 13.30)

>Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr. IV (godz. 15.00)

  • 20 (środa)

Koncert edukacyjny pt. „Artystyczne akrobacje” (godz. 12.00)

  • 21 (czwartek)

Warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach:

– dla dzieci o godz. 9.30

-dla rodziców o godz. 15.00-16.00

-dla pracowników przedszkola o godz. 16.00 


STYCZEŃ

  • 7 (poniedziałek)

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr. III ( godz. 9.30)

  • 9 (środa)

Koncert muzyczny pt. „Fabryczne fantazje” z cyklu „MUZYCZNY ROZKŁAD JAZDY, PAN LUPA  I PRZYJACIELE W POSZUKIWANIU DŹWIĘKÓW”

(godz. 12.00)

  • 10 (czwartek)

JASEŁKA w KOŚCIELE pw. Św. Jana Pawła II  przy ul. Mołdawskiej  52 (godz. 17.00)


GRUDZIEŃ

  • 3-14

 Akcja MARZYCIELSKA POCZTA  i ŚWIĄTECZNA KARTKA

  • 6 (czwartek)

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

  • 11 ( wtorek)

Gr. I, II, III i IV ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI  (godz. 16.30)

  • 17 (poniedziałek)

Wycieczka autokarowa do Mściszewa koło Murowanej Gośliny na warsztaty świąteczne w Skaczącym młynie (wyjazd godz. 9.00)

  • 19 (środa)

Opowieści o Finlandii – zajęcia w gr. III prowadzone przez ciocię Marysi (godz. 9.30)

  • 20 (czwartek)

Wigilijny obiad i odwiedziny Gwiazdora

  • 21 (piątek)

Koncert gościnny rodziny Zyty z gr. III oraz Kantego z gr.IV (godz.13.00)


LISTOPAD

  • 5 (poniedziałek)

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  • 6 (wtorek)

Gr.I Misie PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA  (godz. 17.00)

  • 8 (czwartek)

Gr.II Pszczółki PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA (godz. 17.00)

  • 9 (piątek)

> Oddział gr. IV Pszczelarzy w Konkursie Pieśni Patriotycznej  w Przedszkolu nr 141 (godz.10.00)

>Włączenie się w akcję „Rekord dla Niepodległej” – w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie śpiewamy 4-zwrotkowy        hymn narodowy  (godz.11.00)

  • 13 – 28 (wtorek-środa)

Akcja charytatywna KOLOROWY PLECAK – wspieramy dzieci w Etiopii

  • 14 (środa)

„Żołnierskie opowieści”- wizyta żołnierza (godz.9.30)

  • 15 (czwartek)

Poznajemy tańce europejskie w ramach projektu edukacyjnego  „Muzyczne podróże”

  • 21 (środa)

„W jesiennej szacie”-warsztaty plastyczne

  • 22 (czwartek)

„Flora i fauna na różnych kontynentach” – zajęcia prowadzone przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego (godz.9.15)

  • 26 (poniedziałek)  

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA (przynosimy ulubione maskotki)

  • 27 (wtorek)

DZIEŃ AKTYWNOŚCI Z RODZICAMI (godz. 17.00)

  • 28 (środa)

„Opowieści o Etiopii” – zajęcia z wolontariuszami z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego (godz.9.00)

Prosimy o dostarczenie do tego dnia plastikowych, podpisanych imieniem dziecka zamykanych pojemników lub butelek.

  • 30 (piątek)

Wycieczka  autokarowa na CAVALIADĘ na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (godz.9.00)

Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 7.40


PAŹDZIERNIK

  • 5 (piątek)

Uroczyste otwarcie rozbudowanego budynku przedszkola

  • 8 (poniedziałek)

Spacer dzieci z gr. III i IV do rezerwatu przyrody Żurawiniec (godz.9.30-11.00)

  • 10 (środa)

DZIEŃ DRZEWA – zajęcia z p. leśniczym oraz wspólne sadzenie drzew na terenie ogrodu przedszkolnego (godz. 9.30-11.00)

  • 15-22

Realizacja projektu edukacyjnego pt. „Cudaki owocowo-warzywne” 

  • 17 (środa)

Pochód z jabłkiem – dzieci z gr. I i II

  • 18(czwartek)

Wyjście dzieci z gr.III i IV do urzędu pocztowego z okazji Dnia Listonosza 

  • 22 (poniedziałek)

Wizyta fotografa 

  • 25 (czwartek)

Dzień Aktywności (godz.17.00)

  • 26 (piątek)

Dzień Pyry


 

WRZESIEŃ

  • 20 (czwartek)

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 



 

ROK  2017/2018

 

CZERWIEC 

  • 5 (wtorek)

DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA na terenie przedszkola

  • 6 (środa)

Cykliczny koncert muzyczny w wykonaniu grupy artystycznej MOZAIKA  (godz.12.20)

  • 6 (środa)

Dzień Aktywności z Rodzicami i dziećmi (godz. 15.30)

  • 7 (czwartek)

> Zabawy na zamku dmuchanym

>”Na cyrkowej arenie” – festyn rodzinny w Przedszkolu nr 141 (godz.17.00)

  • 14 (czwartek)

Warsztaty plastyczne dzieci z gr.III w Muzeum Narodowym (godz. 9.30)

  • 18 (poniedziałek)

„Zaczarowana zagroda” – wycieczka autokarowa do Dymaczewa

  • 20 (środa)

>Wizyta pracownika poznańskiego schroniska dla zwierząt (godz.9.30)

>Warsztaty dzieci z gr.III, prowadzone w ramach Kampanii „Wspólna zabawa, zwyczajna sprawa” w Parku Technologicznym ul. Rubież 46 E (godz. 11.30 – 13.00)

  • 21 (czwartek)

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego przez  gr.III – dla Rodziców (godz.15.30)

  • 26 (wtorek)

Warsztaty muzyczno-plastyczne na terenie przedszkola

 


MAJ

  • 16 (środa)

„Piosenki, dialogi i taniec, czyli musicalowy przekładaniec” – cykliczny koncert muzyczny w wykonaniu grupy artystycznej MOZAIKA (godz.12.20)

  • 17 (czwartek)

Udział dzieci z grupy III w warsztatach plastycznych pt. „Cztery pory roku”   w Muzeum Narodowym (wyjazd godz. 9.00)

  • 18 (piątek)

Wyjście dzieci z gr.II i III do Szkoły Podstawowej Łejery na spektakl pt. „Król Bul” (wyjazd godz.8.30)

  • 21 (poniedziałek)

Wystawa prac plastycznych biorących udział w konkursie pt. „Moja ulubiona pora roku”

  • 22 (wtorek)

Dzieci z grupy II zapraszają rodziców na UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA (godz.15.00)

  • 23 (środa)

Dzieci z grupy I zapraszają rodziców na UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA (godz.15.00)

  • 24 (czwartek)

Dzieci z grupy III  zapraszają rodziców na UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA (godz.15.00)

  • 25 (piątek)

„Bajki na wesoło” – występ „Pszczelarzy” z  grupy III dla pozostałych dzieci z przedszkola (godz.9.30)

  • 28 (poniedziałek)

„Od deski do deski czyli jak powstaje książka” – warsztaty prowadzone przez animatorkę i autorkę Maję Rausch (godz. 9.00)

  • 30 (środa)

Warsztaty plastyczne z okazji obchodów DNIA PTAKÓW WĘDROWNYCH I BOCIANA BIAŁEGO

 


 

KWIECIEŃ

  • 4 (środa)

Wycieczka dzieci z gr. I, II, III  do Portu Lotniczego Poznań-Ławica . Wyjazd do godz.8.30 – prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola  do godz. 7.30

  • 10(wtorek)

Dzień Aktywności dla rodziców  i dzieci z wszystkich grup (godz. 15.30)

  • 11( środa)

>Warsztaty plastyczne w Muzeum Narodowym pt. ” Cztery pory roku”,  z udziałem dzieci z gr.II (godz. 9 .30)

>”Region Kozła – śladami elementarza tradycji” – cykliczny koncert muzyczny w wykonaniu grupy artystycznej MOZAIKA (godz.12.20)

  • 19 (czwartek)

„Zaczarowany las” – spektakl o tematyce przyrodniczej w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio (godz.11.45)

  • 23 (poniedziałek)

„Chrońmy nasza planetę” – zajęcia ekologiczne z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi

  • 25 (środa)

„Przyroda  w poezji dziecięcej” – konkurs recytatorski z udziałem dzieci z Przedszkola nr 141 (godz.10.00)

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie . Chętne dzieci prosimy o nauczenie się dowolnych wierszy o przyrodzie oraz   dostarczenie ich tekstu  nauczycielkom grup – do dnia 20 kwietnia.

 


MARZEC

  • 2 (piątek)

obchody Dnia Dzikiej Przyrody – warsztaty plastyczne

  • 14 (środa)

„Mamma Mia!” Smaczne nuty prosto z Włoch” – cykliczny koncert muzyczny w wykonaniu grupy artystycznej MOZAIKA (godz.12.20)

  • 15 (czwartek)

Dzień Aktywności dla rodziców i dzieci z wszystkich grup (godz.15.30)

  • 21 (środa)

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr. I (godz. 9.15)

  • 22 (czwartek)

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej „Łysy Młyn” ( w godz. 9.15 – 12.30)

  • 23 (piątek)

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr. III  ( godz. 9.15)

  • 26 (poniedziałek)

Warsztaty pt. „Wiosenne przebudzenie przyrody”, prowadzone przez pracownika ZOO (godz. 9.00)

  • 28 (środa)

Odwiedziny świątecznego ZAJĄCZKA


LUTY

  • 5 (poniedziałek)

„Afryka Kazika” – warsztaty prowadzone przez p. Łukasza Wierzbickiego (godz.10.00)

  • 14 (środa)

Obchody Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej – wizyta pracownika Nadleśnictwa Babki (godz. 09.30)

  • 16 (piątek)

Obchody Dnia Ciekawostki Przyrodniczej (quiz dla rodziców)

  • 28 (środa)

„Dobry żart, tynfa wart – czyli  różne możliwości wywoływania radości „- cykliczny koncert muzyczny w wykonaniu grupy artystycznej Mozaika (godz.1220)


STYCZEŃ

  • 15-19 

Realizacja projektu edukacyjnego pt. „Znamy polskie ptaki” 

  • 24 (środa)

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr.II (godz.15.00)

  • 25 (czwartek)

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr.I (godz.15.00)

  • 26(piątek)

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w gr.III (godz.15.00)

  • 31(środa)

Balik karnawałowy – strój dowolny (godz.9.30)


GRUDZIEŃ

  • 1 (piątek)

>Przystąpienie do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska poczta”

>Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr.I (godz.9.15)

  • 6 (środa)

Mikołajki w przedszkolu

  • 12 (wtorek)

Warsztaty świąteczne z rodzicami dzieci z gr.I „Pszczółki” (godz.15.30)

  • 13 (środa)

Warsztaty świąteczne z rodzicami dzieci z gr.II „Kwiatki” (godz. 15.30)

  • 14 (czwartek)

Warsztaty świąteczne z rodzicami dzieci z gr.III „Pszczelarze” (godz.15.30)

  • 19 (wtorek)

Wigilia w przedszkolu – uroczysty obiad oraz odwiedziny Gwiazdora 

  • 20 (środa)

Występ grupy artystycznej Mozaika z przedstawieniem pt. „Zapomniane zwrotki kolęd-wigilijna opowieść na głosy i akordeon”(godz.12.20)


LISTOPAD

  • 6 (poniedziałek)

Wizyta żołnierzy z Wielkopolskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych (godz.9.30)

  • 8 (środa)

Babcia Wojtka z gr. II czyta dzieciom (godz.14.00)

  • 9 (czwartek)

Babcia Mai z gr. II czyta dzieciom

  • 14 (wtorek)

Mama Zuzi z gr.III czyta dzieciom 

  • 15 (środa)

Spotkanie podróżnicze z babcią Wojtka w gr.II pt. „Opowieść o Wietnamie” (godz.12.00)

  • 16 (czwartek)

Udział dzieci z gr.III w konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole nr 141 (godz.10.00)  

  • 17 (piątek)

Mama Tymoteusza  z gr.III prezentuje dzieciom teatrzyk oraz czyta bajkę 

  • 22 (środa)

„Iluminacje – czyli wspólne przechadzki gestów, dźwięków, słów i kolorów” – występ grupy artystycznej Mozaika  (godz.12.20)

  • 27 (poniedziałek)

Wycieczka ogólnoprzedszkolna – zwiedzanie fabryki bombek w Gnieźnie (godz.  9.40-14.30) –

prosimy o przyprowadzenie dzieci, tego dnia, do przedszkola do godz. 8.15

  • 28 (wtorek)

>”Bal jesiennego krasnala” – balik  ogólnoprzedszkolny, mile widziane przebrania za krasnali

( godz. 12.30 – 13.45)

>Pawełek z gr.II, wraz z rodzicami, opowiada o Tanzanii i Mozambiku 

>Ignacy – brat Ani z gr.I  czyta dzieciom

 


PAŹDZIERNIK

  • 4 ( środa )

Mama Wiktorii z gr. I czyta dzieciom

  • 9 (poniedziałek)

Wyjście dzieci z gr. II i III do ogrodu Dendrologicznego (godz.9.30 – 11.30)

  • 10 (wtorek)

Obchody Dnia Drzewa 

  • 11 (środa)

Sesja zdjęciowa na terenie przedszkola

  • 13 (piątek)

Warsztaty plastyczne na terenie przedszkola pt. „Jesienne drzewa”

  • 17 (wtorek)

Wyjazd dzieci gr. II i III do Muzeum Narodowego na zajęcia plastyczne pt. „Muzealny zwierzyniec” (godz. 9.15)

  • 18 (środa)

Występ grupy artystycznej Mozaika z przedstawieniem pt. „Cymbały zawitać do nas zechciały! Muzyka dalekiego Podkarpacia” ( godz. 12.20)

  • 23 (poniedziałek)

>Obchody Dnia Przyjaciół Natury – tworzenie Kodeksu Przyjaciela Przyrody z okazji przystąpienia do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele natury

>Babcia Wiktorii z gr.I czyta dzieciom

  • 25 (środa)

Tata Oliwiera oraz Dominika z gr. III i II czyta dzieciom

  • 30 (poniedziałek)

Wyjazd dzieci z gr.III do Hali Widowiskowo – Sportowej Arena (godz.10.00-13.00)

  • 31 (wtorek)

Tata Olka z gr.II czyta dzieciom

 


WRZESIEŃ

  • 18 -22

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka pod tytułem: „W zdrowym ciele zdrowy duch – przedszkolaku ćwicz za dwóch!”

  • 20 (środa)

Występ grupy artystycznej Mozaika z przedstawieniem pt. „Obój, flet, i fagot, czyli muzyczni dżentelmeni!”(godz.12.20)

 



ROK 2016/2017

CZERWIEC

  • 5 (poniedziałek)

Wyjście dzieci z gr. I na lody

  • 7 (środa)

Wyjście dzieci z gr. II i III na lody

  • 13 (wtorek)

Ogólnoprzedszkolna wycieczka do Lednogóry (godz. 9.30 – 15.00)

  • 20 (wtorek)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w gr.III (godz. 15.00)

 

MAJ

  • 4- 25                                                                                                                                                                                                                                       

Spotkania z rodzicami dzieci z gr. „Kwiatki” w ramach realizacji tematu pt. „Odkrywam z mamą i tatą Polskę”

  • 17 ( środa)

Zajęcia prowadzone przez trenerów z Akademii Rejsa ( godz. 9.00)

Występ grupy artystycznej Mozaika z przedstawieniem pt. „W poszukiwaniu minionego czasu” (godz.12.10)

  • 23 (wtorek)

Konkurs recytatorski z udziałem dzieci z Przedszkola nr 141 pt. „Bogactwo polskiej przyrody” (godz.10.00)

  • 24 (środa)

” Folklor i tradycje ludowe  Wielkopolski” – warsztaty prowadzone przez członków Zespołu Tańca Ludowego AWF  (godz.9.30)

  • 30 (wtorek)

Festyn Rodzinny na terenie przedszkola z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka (godz.15.00)

  • 31 (środa)

Zajęcia dzieci z gr.III w Ogrodzie Dendrologicznym (godz. 10.00)


KWIECIEŃ

  • 5  (środa)

Cykliczny koncert muzyczny pt. „Zabawy i zabawki ludowe” (godz. 9.00)

  • 10 (poniedziałek)

Teatrzyk świąteczny i spotkanie z Zającem (godz. 14-15.30)

Prosimy o odbiór dzieci tego dnia od godziny 15.30

  • 11 (wtorek) 

Uroczyste śniadanie wielkanocne

  • 18 (wtorek)

Zwiedzanie przez grupę III „Pszczelarzy”  muzeum na Cytadeli ( odwołane ze względu na pogodę )

  • 19 (środa)

Wyjście gr.III na zajęcia w Ogrodzie Botanicznym  ( odwołane ze względu na pogodę )

  • 20 (czwartek)

Pogadanka o zdrowiu – zajęcia prowadzone przez wolontariuszy (godz. 9.30)